Powrót do zdrowia- Powrót do pracy”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 września 2020

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych prowadzi na nabór do projektu „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.
Oferta skierowana jest do osób, które z powodu choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, ale chciałyby podjąć inną pracę, a także do osób, które ze względów zdrowotnych nigdy nie pracowały, a chcą zdobyć zawód i podjąć pracę.

Realizacja projektu odbywać się będzie w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej i jest całkowicie bezpłatna. Dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego przewidziany jest Ośrodek zlokalizowany w Nałęczowie – Sanatorium Uzdrowiskowe Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Dla każdego uczestnika zostanie opracowany Indywidualny Program Rehabilitacji, który zrealizuje zespół specjalistów w składzie: lekarz, fizjoterapeuta, psycholog, doradca zawodowy, pośrednik pracy, terapeuta zajęciowy, specjalista ds. zarządzania rehabilitacją i inni w zależności od potrzeb.
Rehabilitacja będzie odbywała się w ramach 3 modułów: zawodowego, psychospołecznego i medycznego.
Celem rehabilitacji kompleksowej jest uzyskanie zatrudnienia na otwartym rynku pracy lub założenie działalności gospodarczej.
Rekrutacja trwa od 1 lipca 2019r. do września 2021r.
Szczegóły dotyczące projektu dostępne w załącznikach oraz bezpośrednio w Oddziale Świętokrzyskim PFRON tel. 41 230 97 00 oraz mail zoczeretko@pfron.org.pl

Pliki do pobrania