Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Rynek

Rynek

Siedziba ośrodka

Opatów

Rynek noca

Opatów

Przyznane środki finansowe na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023

W dniu 21 lutego 2023r. została podpisana umowa w sprawie wysokości i trybu przekazywania środków Funduszu Solidarnościowego na realizację zadania w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023. Umowa została podpisana pomiędzy Wojewodą Świętokrzyskim Panem Zbigniewem Koniuszem oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Opatów Panem Grzegorzem Gajewskim przy kontrasygnacie Pani Martyny Rusak Skarbnika Gminy.
Opieka wytchnieniowa będzie realizowana w Gminie Opatów po raz pierwszy. Realizator Programu - Ośrodek Pomocy Społecznej w Opatowie planuje objęcie wsparciem 3 opiekunów sprawujących opiekę na 3 osobami niesamodzielnymi.
W ramach programu przewidziana jest pomoc dla opiekunów sprawujących opiekę nad dorosłymi osobami niepełnosprawnymi z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności. Gmina otrzyma środki na realizację zadania w łącznej wysokości 26 928,00zł. zgodnie ze złożonym wnioskiem i potrzebami w tym zakresie.
Opieka wytchnieniowa będzie realizowana w miejscu zamieszkania opiekunów i ich podopiecznych. Realizacja Programu będzie trwała od lutego do grudnia 2023r.