Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Rynek

Rynek

Siedziba ośrodka

Opatów

Rynek noca

Opatów

Opieka 75+

Logo: flaga Polski i godło Polski

Artykuły

 • Podpisana umowa w sprawie realizacji Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Opieka 75+” na rok 2024r.

  Została podpisana umowa  w sprawie  realizacji  zadania  w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Opieka 75+” na rok 2024r.  pomiędzy  Wojewodą Świętokrzyskim  reprezentowanym przez  Zastępcę Dyrektora Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Panią Annę Kołomańską, a  Burmistrzem Miasta i Gminy Opatów Panem Grzegorzem Gajewskim  przy kontrasygnacie Pani Martyny Rusak  Skarbnika Gminy.

  Czytaj Więcej o: Podpisana umowa w sprawie realizacji Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Opieka 75+” na rok 2024r.
 • Program Opieka 75+ edycja 2024

  Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosił kolejną edycję Programu Opieka 75+.
  Strategicznym celem programu jest poprawa dostępności do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych, dla osób w wieku 75 lat i więcej, które są osobami samotnymi, samotnie gospodarującymi, a także tych, które pozostają w rodzinie.
  Program jest elementem polityki społecznej państwa w zakresie zapewnienia osobom w wieku 75 lat i więcej wsparcia i pomocy adekwatnej do potrzeb i możliwości wynikających z wieku i stanu zdrowia, w ramach usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych. Ma również na względzie poprawę jakości życia osób w wieku 75 lat i więcej.
  Program adresowany jest do gmin do 60 tysięcy mieszkańców.
  Środki finansowe z programu mogą być przeznaczone na:
  1) dofinansowanie do usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób, którym przedmiotowe usługi były świadczone w ramach programu „Opieka 75+” i będą kontynuowane w roku 2024;
  2) dofinansowanie do usług opiekuńczych lub specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób, którym w roku 2023 te usługi nie były świadczone (osoby nowe);
  3) dofinansowanie do zwiększenia liczby godzin usług opiekuńczych, w tym specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób w wieku 75 lat i więcej.

  Link do strony ministerstwa
  https://www.gov.pl/web/rodzina/program-opieka-75-edycja-2024

  Czytaj Więcej o: Program Opieka 75+ edycja 2024